Ankara’daki Yurttaşlar Dikkat! Valilik ve Büyükşehir Belediyesi ‘Tedbir Alın’ Dedi

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ve Ankara Valiliği, bugün öğle saatlerinden itibaren Ankara il genelinde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini belirterek vatandaşları uyardı.

ABB ve Ankara Valiliği, Ankara’da öğle 12.00’den akşam saat 21.00’e kadar gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini bildirdi. Yağışla birlikte sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı ABB ve Ankara Valiliği, vatandaşları tedbirli ve dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

“BELEDİYEMİZ TEYAKKUZ HALİNDE”

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB)’nin Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden aktararak yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

Meteoroloji’den yapılan açıklamada yarın öğle saatlerinden akşam saatlerine kadar kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış ve buna bağlı olarak su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar beklenmektedir.

Büyükşehir Belediyemiz tüm ekipleriyle teyakkuz hâlinde olup; vatandaşlarımızın da yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmasını rica ederiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir