MEB Resmen Açıkladı: Okullar Bir Hafta Erken Kapanacak

Okulların kapanış tarihleri, birçok aile için kritik öneme sahip.

Yaz aylarında farklı şehirlere tatile gitmek ya da köye dönerek nefes almak isteyen aileler, kendi iş durumlarının yanında çocuklarının okul sürelerini dikkate almak zorunda kalıyor.

Binlerce aile, okulların kapanmasıyla birlikte tatil programlarına başladığı için, eğitim ve öğretim döneminin son günü herkes için önem teşkil ediyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni hazırlanan müfredat programına dair yaptığı açıklamalarda, bu yıl okullarda görülen derslerin planlanandan bir hafta daha önce tamamlanacağını duyurdu.

DERSLER BİTECEK ANCAK OKUL KAPANMAYACAK

Geçtiğimiz yıl yapılan açıklama ile her eğitim döneminin son haftasını “etkinlik programları” için ayırdıklarını belirten Tekin, bu yıl da aynı uygulamaya başvurulacağını belirtti ve Haziran ayında ders takviminin bir hafta öne çekileceğini ve son haftanın etkinliklere ayrılacağını belirtti.

Karar kapsamında okul saatleri karne tarihinden 1 hafta erken tamamlanacak. Okulun son haftasında ülke genelinde ve her seviyede ders yapılmayacak. Çocuklar sadece Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği müfredata göre okullarda düzenlenen etkinliklere katılacak ve okullar yaz tatilini erken geçirmeye başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir